Органи рослин – плід. Шкільна біологія

Плід є утворенням, характерним тільки для покритонасінних рослин. Залежно від будови оплодня плоди поділяють на сухі та соковиті.

Ягода — соковитий плід, що містить багато насіння; оплодень соковитий, м’який, тверді покриви насіння утворені покривами насіннєвого зачатка (аґрус, томат, картопля). 

Кістянка — соковитий плід, що містить одну насінину; шкірка, м’якоть і тверда кісточка утворені шарами оплодня (вишня, слива, персик, абрикоса). 

Багатокістянка — соковитий плід, утворений зрощеними кістянками, розташованими на загальному квітколожі (малина й ожина). 

Яблуко — соковитий багатонасіннєвий плід; соковита частина утворюється при зростанні оплодня і квітколожа, що обростає його (яблуко, груша, айва). 

Горіх — сухий однонасіннєвий плід із здерев’янілою оцвітиною. 

Зернівка — сухий однонасіннєвий плід; тонкий оплодень дуже щільно прилягає до насінної шкірки, отже, плід не розкривається (злаки). 

Сім’янка — сухий однонасіннєвий плід з тонким твердим оплоднем (соняшник). 

Біб — сухий багатонасіннєвий плід; насіння прикріплене до стулок зав’язі зсередини (горох). На відміну від боба, у стручка насіння розташовується на перегородці між стулками (капуста). 

Гарбузина — м’ясистий багатонасіннєвий плід (патисон, кабачок, гарбуз). 

Коробочка — сухий багатонасіннєвий плід (тюльпан, мак, дурман, чистотіл).

Розкажи корисну інформацію у соцмережах