Наскільки необхідне пасивне мережеве обладнання для сучасної IT-інфраструктури

Технології

Кожну сучасну мережу можна схарактеризувати, як складну систему, де важливо не лише мати якісні маршрутизатори чи комутатори. В її основі лежить пасивне мережеве обладнання, яке, на перший погляд, непомітне, але критично важливе й забезпечує цілісність та ефективність усієї наявної інфраструктури. Ми зараз говоримо про компоненти, що не вимагають живлення, але без яких не працюватиме жоден «розумний» пристрій.

У чому ж головна роль такого обладнання?

Попри те, що пасивне мережеве обладнання не обробляє дані, не передає сигналів із посиленням, не підключається до електромережі, воно виконує важливе завдання — фізично поєднує активні пристрої, захищає лінії передачі даних та забезпечує надійну логістику кабельних з’єднань. Саме це непомітне обладнання відповідає за структуровану кабельну систему, яка є, так би мовити, «скелетом» будь-якої домашньої чи корпоративної мережі.

Які головні елементи пасивної мережевої інфраструктури?

Серед базових компонентів такої інфраструктури можна відмітити:

  • кабелі;
  • розетки;
  • патч-корди;
  • конектори;
  • патч-панелі.

Саме вони й забезпечують фізичне з’єднання між різними вузлами. Паралельно з цим найчастіше використовують:

  • кабельні органайзери;
  • кабель-канали;
  • серверні шафи/стійки.

Усе це обладнання дозволяє раціонально розмістити та надійно захистити всю інженерну інфраструктуру від будь-яких пошкоджень або ж негативних зовнішніх впливів.

Наприклад, патч-панелі потрібні для зручного з’єднання кабелів з активним обладнанням. А от серверні шафи дають вам змогу компактно розмістити техніку, а також забезпечують таку потрібну вентиляцію, захист від пилу та впливу екстремальних температур.

Де не обійтись без пасивного обладнання?

Відповідь доволі проста — фактично всюди, де є тільки є комп’ютерна мережа! Тоюто, в офісах, на підприємствах, в дата-центрах, магазинах, навчальних закладах, державних структурах. Пасивна частина не змінюється часто, адже служить роками й саме тому фахівці радять з самого початку вкладати кошти в якісні товари. Вона відповідає за основу — стабільність, масштабованість і зручність підтримки всієї наявної мережі.

Як створити якісну Інфраструктуру?

З кожним роком обсяги переданих даних зростають, що ускладнює мережеві структури, а отже значення пасивної частини лише посилюється. Пам’ятайте, що вона повинна бути сумісною з високошвидкісними стандартами, легко масштабуватися та захищати суттєві інвестиції в основне обладнання. Якщо кабельна система побудована з серйозним підходом, з дотриманням усіх стандартів і з якісними матеріалами, тоді й усі інші компоненти працюватимуть як годинник.

Пасивне мережеве обладнання з асортименту «Comtrade» це не просто «дроти й коробки», а справжній фундамент, на якому тримається швидка передача інформації. А ви в курсі, що хороший фундамент завжди буде основою для будь-якої надійної конструкції.

Красива - Я